نرم افزار حسابداری مناسب به شما کمک می‌کند کسب و کار خود را گسترش دهید و بتوانید گزارشات دقیقی از داده‌ های مالی در اختیار داشته باشید. اما مدیران همواره سعی می‌کنند بودجه شرکت یا سازمان را مدیریت کنند. به همین دلیل دنبال ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری هستند.

در این مطلب قصد داریم راهنمای کاملی درباره ویژگی‌ های ضروری نرم افزار حسابداری ارزان در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دانلود برنامه حسابداری ارزان قیمت

دسته‌بندی نرم افزارهای حسابداری از لحاظ قیمت

حسابداران برای اینکه بتوانند سرعت و دقت انجام کار های خود را بالا ببرند از نرم‌ افزار های حسابداری استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم نرم افزار های حسابداری را از لحاظ قیمت دسته‌ بندی کنیم باید به دو گروه نرم افزار حسابداری گران و ارزان قیمت اشاره کنیم. برخی از نرم افزار های ارزان رایگان هستند و برخی دیگر با مبلغ پایین در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط: راهنمای کامل درباره ساده ترین نرم افزار حسابداری

موارد با اهمیت برای انتخاب ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری

اگر می‌خواهید نرم افزار ارزان قیمت و با کیفیتی انتخاب کنید حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • پشتیبانی مناسب نرم افزار

یک نرم افزار مناسب و ارزان قیمت باید قابلیت پشتیبانی داشته باشد تا کاربران در صورت بروز مشکل بتوانند به سادگی این مشکل را برطرف کنند. حتی لازم است نرم افزار های حسابداری که استفاده می‌کنید قابلیت آپدیت و بروزرسانی داشته باشند. در صورتی که نرم افزار پشتیبانی مناسبی نداشته باشد، ارزان بودن قیمت آن مزیت تلقی نمی‌شود و در واقع دلیل ناکار آمد بودن نرم افزار حسابداری است.

  • تناسب نرم افزار با نیاز های کسب و کار

اگر جزو کسانی هستید که هنگام انتخاب نرم افزار فقط به قیمت آن توجه می‌کنید و تناسب آن با نیاز های کسب و کار را نادیده می‌گیرید باید بگوییم این اقدام کاملا نادرست است. در حال حاضر با طیف گسترده‌ ای از کسب و کار ها مواجه هستیم که زیر سیستم‌ های خاصی دارند. بنابر این هر صنفی نرم افزار منحصربه فرد و خاصی دارد و مدیر یا حسابداری که بدون توجه به ویژگی‌ های طراحی نرم افزار فقط دنبال ارزان‌ ترین نرم افزار است، نمی‌تواند در امور حسابرسی از نرم افزار استفاده بهینه نماید.

  • سادگی کار با نرم افزار حسابداری

قبل از خرید ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری حتما به کاربری آن توجه کنید. مناسب‌ ترین نرم افزار حسابداری باید امکان دسترسی به قسمت‌ های مختلف را برای کاربران فراهم کند. همچنین در طراحی آن باید ویژگی‌ های نرم افزار های رقیب بررسی شود تا رضایت کاربران جلب شود.

موارد با اهمیت برای انتخاب ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری
موارد با اهمیت برای انتخاب ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری
  • پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش نرم افزار حسابداری

اگر قصد خرید ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری را دارید، حتما به ضمانت و گارانتی آن توجه کنید. در صورتی که یک نرم افزار ارزان قیمت باشد اما به مشتریان خدماتی ارائه نکند، ارزشی ندارد. اما برخی از شرکت‌ ها نرم افزار ها خدمات متنوعی مانند پاسخ‌ گویی تلفنی، پشتیبانی آنلاین یا امکان بهره‌ مندی از تلفن گویا و ابزار های مناسب آموزشی را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

  • یکپارچگی اطلاعات نرم افزار حسابداری

بهتر است بدانید عملکرد نرم افزار حسابداری محدود به ثبت رویداد های مالی نیست، بلکه فعالیت‌ های متفاوتی نظیر کنترل عملیات چک و حساب‌ های بانکی یا محاسبه دستمزد کارکنان و .. هم با استفاده از نرم افزار انجام می‌شود. قبل از انتخاب ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری لازم است حتما به یکپارچگی آن توجه کنید تا بتوانید هنگام استفاده اطلاعات را به شکل منسجم دسته‌ بندی و ثبت کنید و اطلاعات را به شکل سازمان‌ یافته در اختیار داشته باشید.

دانلود برنامه حسابداری ارزان قیمت

  • حفظ امنیت داده‌ های مالی

یکی از مهم ترین و ارزنده‌ ترین اطلاعات مالی یک شرکت و سازمان، داده‌ ها و رویداد های مالی آن است. نرم افزار حسابداری مناسب باید قابلیت حفظ امنیت داده‌ های مالی را داشته باشد. بنابراین فقط دنبال ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری نباشید، بلکه سعی کنید به قابلیت ایجاد داده‌ های امن توجه کنید تا بعد از مدتی درگیر زیان نشوید.

  • ارائه گزارشات دقیق با نرم افزار

یکی از اهداف اصلی استفاده از نرم افزار های حسابداری، تدوین گزارشات دقیق حسابداری است. در صورتی که ارزان بودن نرم افزار حسابداری قابلیت ارائه گزارشات دقیق را از بین ببرد و احتمال خطا را افزایش دهد، لازم است در تصمیم برای خرید ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری تجدید نظر کنید.

رائه گزارشات دقیق با نرم افزار
ارائه گزارشات دقیق با نرم افزار

نرم افزار حسابداری ارزان چالاک

قیمت خرید نرم افزار حسابداری چالاک بسیار مناسب است. همچنین از اشتراک تهیه شده به صورت دائمی می توانید استفاده کنید و سالانه هزینه ای پرداخت نمی کنید.

جمع بندی

این روز ها استفاده از نرم افزار های حسابداری جایگزین حسابداری سنتی شده است و احتمال بروز خطای انسانی را کاهش می‌دهد. همچنین سرعت انجام امور مختلف را بالاتر می‌برد. با توجه به بازه قیمتی و قابلیت‌ های متنوع نرم افزار های حسابداری برخی از افراد دنبال ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری هستند. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی درباره ویژگی‌ های ضروری ارزان‌ ترین نرم افزار حسابداری در اختیار شما قرار دهیم.