نرم افزار حسابداری یکی از ابزار های کاربردی مورد استفاده حسابداران است که باعث می‌شود کار های روزانه را با سرعت و سهولت بیشتری انجام دهند و در بازه زمانی کوتاهی کار های خود را به اتمام برسانند. به همین دلیل بهتر است حسابداران از ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری استفاده کنند.

در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره ویژگی‌ های یک نرم افزار حسابداری ساده در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

معنای ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری چیست؟

حسابداران برای ثبت و تحلیل اطلاعات و داده‌ های مالی شرکت و سازمان به نرم افزار جامع و در عین حال ساده‌ ای نیاز دارند. با توجه به اینکه اصلی‌ ترین ویژگی یک نرم افزار ساده حسابداری گزارش‌ دهی دقیق آن است، باید حتما هنگام انتخاب نرم افزار به این ویژگی توجه کنید.

معنای ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری چیست؟
معنای ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری چیست؟

بهتر است بدانید گزارشات متعدد خروجی یک نرم افزار مزیت نیست و در واقع محدودیت تلقی می‌شود، زیرا کاربر مجبور می‌شود بین گزارش‌ های متعدد نرم افزار حسابداری، با صرف زمان گزارش مورد نیاز خود را پیدا کند. ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری ضمن اینکه گزارشات دقیق از داده‌ ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اطلاعات و گزارشات اساسی را پردازش می‌کند و گزارشات غیرضروری را کنار می‌گذارد.

دانلود برنامه حسابداری ساده

مطالب مرتبط: چرا باید مدیریت مالی شخصی داشته باشم؟

ویژگی‌ های ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری‌های ساده معمولاً شامل قابلیت‌های حسابداری مانند مدیریت فاکتورها، رهاسازی قرض الحسنه، پرداخت‌ها، گزارش‌دهی ساده و ممکن است یک سیستم مقیاس‌پذیری نداشته باشند که این به معنای آن است که محدودیت‌هایی برای کسب‌وکارهای رشد دهنده دارند. اما اگر به دنبال یک برنامه ساده و کم حجم برای مدیریت مالی کسب‌وکار خود هستید، این‌گونه نرم‌افزارها به شما می‌توانند کمک کنند.

پشتیبانی مناسب نرم افزار حسابداری

ساده‌ ترین و بهترین نرم افزار حسابداری هم باید پشتیبانی مناسبی داشته باشد. یعنی با تغییرات قوانین مالیاتی و بیمه‌ ای و تغییر نیاز های کسب و کار های مختلف، پشتیبانی شرکت فروشنده نرم افزار، تغییرات لازم را در نسخه‌ های جدید نرم افزار اعمال کند تا کارایی نرم‌ افزار زیر سوال نرود.

امکانات نرم افزار حسابداری

ساده‌ ترین نرم افزار باید تمام امکاناتی که یک حسابدار نیاز دارد را در اختیار او قرار دهد. به طور مثال باید گزارشات مالی دقیقی ارائه کند، گزارشات را در فضای ابری ذخیره کند و در واقع حداقل‌ ها را فراهم کند.

دانلود برنامه حسابداری ساده

امنیت اطلاعات نرم افزار حسابداری

هر نرم افزار حسابداری باید تمام داده‌ ها و اطلاعات مالی را با امنیت بالایی ثبت کند؛ ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری هم از این قاعده مستثنی نیست. لازم است یک نرم افزار ساده از دسترسی و تغییر اطلاعات توسط کاربران غیر مجازان جلوگیری کند، از اطلاعات مالی در برابر ویروس‌ ها و سرقت اطلاعات محافظت کند. همچنین باید از داده‌ های ذخیره شده پشتیبان‌ گیری نماید و در مواقع نیاز امکان بازیابی اطلاعات را داشته باشد.

حفظ کارایی نرم افزار با افزایش حجم اطلاعات

داده‌ های مالی اغلب شرکت‌ ها و سازمان‌ ها برای مدت طولانی نگهداری می‌شوند تا در مواقع نیاز بتوان به گزارشات سال‌ های قبل رجوع کرد و از آن‌ ها استفاده نمود. ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری این قابلیت را دارد که کاربران بتوانند به تاریخ مشخصی مراجعه و گزارش مربوط به آن را مشاهده نمایند. پس باید حجم بالایی از داده‌ ها را ذخیره کند و بدون کندی و اختلال گزارشاتی را آماده کند.

کاربری آسان نرم افزار حسابداری

یکی دیگر از ملاک‌ های با اهمیت نرم افزار حسابداری ساده این است که کاربری آسانی داشته باشد و همه افراد مبتدی و حرفه‌ ای بتوانند از آن استفاده کنند.

قابلیت اجرا بر روی دستگاه‌ های مختلف

همواره برای انتخاب ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری باید به قابلیت اجرای آن روی دستگاه‌ های مختلف توجه کنید. یک نرم افزاری کاربردی و مناسب باید قابلیت نصب روی رایانه، تلفن همراه داشته باشد و بتوان آن را تحت وب استفاده کرد. زیرا ممکن است کاربران امکان ارتباط با یکی از دستگاه‌ های فوق را از دست دهند، پس لازم است از یک ابزار جایگزین برای دسترسی به داده‌ ها استفاده کنند.

دانلود برنامه حسابداری ساده

انسجام اطلاعات در نرم افزار حسابداری

اغلب نرم افزار های حسابداری ماژول‌ ها و زیر سیستم‌ های مختلفی دارند که هر فعالیت مالی بر آن‌ ها تاثیر می‌گذارد. برای کارایی بهتر نرم‌ افزار های حسابداری لازم است، پیوستگی و انسجام اطلاعات حفظ شود تا بین زیر سیستم‌ ها اطلاعات مغایری وجود نداشته باشد. ساده‌ ترین و بهترین نرم افزار حسابداری باید به نحوی طراحی و اجرا شود که بتواند انسجام بین اطلاعات را حفظ کند.

ویژگی‌ های ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری
ویژگی‌ های ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری

همچنین باید امکان ثبت خودکار اسناد مختلف با هر تراکنش وجود داشته باشد تا خطای حسابداری به حداقل برسد و در زمان حسابدار صرفه‌ جویی شود.

دانلود برنامه حسابداری ساده

جمع بندی

صاحبان کسب‌ و کار های نوپا و حرفه‌ ای به نرم افزار های حسابداری دقیق و آسان نیاز دارند تا بتوانند بدون دردسر داده‌ ها را ذخیره کنند. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل درباره ساده‌ ترین نرم افزار حسابداری است. امیدواریم این اطلاعات برای شما سودمند باشد.